Kaasboerderij De Duinen

Kaasboerderij De Duinen

Kaasboerderij De Duinen

Over ons

Wij maken Texelse kaas met verse melk, afkomstig van onze eigen koeien. Na het melken gaat de melk in de kaastobbe. Hier wordt er zuursel en stremsel aan toegevoegd. Na een half uur is de kaas dan goed gestremd en kan het snijden beginnen. Er ontstaan door het snijden wrongel en wei. De wei is een restprodukt en de wrongel wordt de uiteindelijke kaas. De wrongel doen we in een kaasvat, deze zijn er in verschillende maten. Het kaasvat gaat onder de pers en de wrongel wordt samengeperst tot een mooie kaas. Na het persen laten we de kaas ongeveer 6 uur rusten. Na het rusten is het tijd voor het pekelbad (zout water).Hierdoor krijgt de kaas een mooie stevige korst en een lekkere smaak. Als het pekelen klaar is leggen we de kaasjes te drogen, er komt dan ook een laagje coating op. Nu kan het rijpen beginnen. Na 2 weken tot 1 jaar zeggen we: EET SMAKELIJK!!!

 

Rommelpot
Den Hoorn, North Holland
Netherlands 1797 RN

Legenda

  • Producent
  • Verkooppunt
  • Verwerker
  • Producent & Verkooppunt
  • Verwerker & Verkooppunt
  • Producent , Verwerker & Verkooppunt

Uitleg van onze labels

Ik
ben

- Producent van product

De makers van onze Echt Texelse Producten noemen wij de producenten. Je herkent ze aan de groene kleur. De grondstgoffen moeten hiervoor minimaal 75% van Texel komen en de receptuur is origineel Texels. Het vee is verwekt, geboren en geweid op Texel. Wat betreft schapen moeten deze van het Texelse ras zijn. Niet-consumptieve producten hebben een authentiek Texels karakter en bestaan voor minimaal 25% uit Texelse grondstoffen. 

Ik
verkoop

- Verkoper van product

Dit zijn de Echt Texels Product verkooppunten. Als je over het eiland trekt zul je ongetwijfeld plekken tegenkomen waar Echt Texels producten verkocht worden. Dit kunnen producenten zijn die hun eigen producten aanbieden, maar ook externe winkels die minimaal vijf Echt Texelse Producten verkopen. Zij versterken en promoten het Echt Texels Product.

Ik
werk met

-Verwerker van product(en)

De verwerkers zijn bedrijven zoals een slagerij of horecagelegenheid die de Texelse comsumptieproducten verwerken en verkopen. Zij versterken het imago van de Texelse producten, aangezien zij de achtergrondverhalen kennen en zorgen dat deze producten bij de consument terecht komen. Bij onze verwerkers proef je dus heerlijke écht Texelse gerechten. Je herkent ze aan de oranje kleur.

Meer weten over Kaasboerderij De Duinen?

Image

“Bekijk ook ons magazine, vol met Texelse verhalen, lokale recepten en tips!”

Image
Image
Image
Image
Image

Echt Texels Product

Echt Texels Product

Socials

© Copyright  Echt Texels Produkt. Alle rechten voorbehouden.